Marsz w obronie telewizji Trwam i Radia Maryja - Warszawa - 21.04.2012r

Napisał(a): Administrator dnia Feb 14 2017
Kluby Gazety Polskiej >>

Marsz w obronie telewizji Trwam i Radia Maryja - Warszawa - 21.042012r

Napisał: dnia 01.05.2012

Marsz w obronie telewizji Trwam i Radia Maryja
21.042012r

Od dawna Warszawa nie była świadkiem tak wspaniałej, pokojowej manifestacji, która odbyła się w dniu 21.04.2012r. Stało się to za przyczyną wspólnego protestu środowisk katolickich, tj. Gazety Polskiej, członków Prawa i Sprawiedliwości, kół przyjaciół telewizji Trwam, Akcji Katolickiej oraz wszystkich innych stowarzyszeń.
Region Brzozowski reprezentowany był przez radnych powiatu : Henryk Kozik :przewodniczący Rady Powiatu, Adam Jajko - radny powiatowy, radnych miasta i gminy:  oraz innych uczestników w osobach: Agnieszka Szczepek, Jadwiga Potoczna i Robert Lisowski, Władysław Sobota.
Uroczystości rozpoczęła o godzinie 13.00 msza święta odprawiana przez ks. bp Antoniego Dydycza przed Kościołem św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży. W homilii biskup Antoni Dydycz, odwołał się do odwiecznej prawdy o którą trzeba walczyć pomimo, że od transformacji upłynęło trzydzieści lat. Odmowa przyznania koncesji dla telewizji Trwam jest naruszeniem podstawowych swobód obywatelskich związanych z wolnym wypowiadaniem poglądów przez obywateli na falach telewizji Trwam i Radia Maryja. Następnie uczestnicy wysłuchali posłania wygłoszonego przez ks. Tadeusza Rydzyka ze Stanów Zjednoczonych.
Po zakończeniu mszy z placu Trzech Krzyży w Warszawie wyruszył marsz przeciw nieprzyznaniu Telewizji Trwam koncesji na cyfrową emisję naziemną. Uczestnicy marszu przeszli pod kancelarię premiera; manifestacja zakończyła się pod Belwederem.
Kolumnę demonstrantów prowadzili jadący na motorach przedstawiciele Rajdu Katyńskiego oraz stoczniowcy ze Stoczni Gdańskiej. Tuż za nimi politycy PiS - Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Witold Waszczykowski, Andrzej Jaworski, (…). Na czele kolumny rozwinięto 25 metrową flagę narodową. Manifestujący w drodze pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów skandowali: „Nie oddamy wam Telewizji Trwam”, „Wolne media w wolnym kraju”, „Chcemy prawdy a nie kłamstwa”. „Bóg, Honor i Ojczyzna”.
Pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów swoje przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński.
„Podziękujmy Bogu za to, że w trudnych czasach mamy wielkich kapłanów” - rozpoczął swoje przemówienie Jarosław Kaczyński pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów .
Prezes PiS podał przykład Radia Maryja i Telewizji Trwam - w Polsce zlikwidowano ogromną część przemysłu, którego broniła właśnie radiostacja o. Rydzyka, a później Telewizja Trwam. Na koniec swojego wystąpienia prezes Prawa i Sprawiedliwości zaapelował o jedność na prawicy:
„Jest jeszcze jedna potrzeba tej chwili. To jest potrzeba jedności. Zwracam się do wszystkich, zwracam się do ciebie Zbyszku. Zapomnijmy o tym, co było złe, o co mamy pretensje. Idźmy razem wracajcie, to jedyna droga do zwycięstwa a to zwycięstwo jest naprawdę w zasięgu reki. Musimy być razem, musimy zwyciężyć” - powiedział Jarosław Kaczyński pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. (…) Organizatorami II Ogólnopolskiego Marszu w Obronie Wolnych Mediów byli m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości, stowarzyszenie Solidarni 2010, kluby „Gazety Polskiej” i społeczny komitet w obronie TV Trwam.

Edytowano: Feb 14 2017 o 11:50 AM

Wstecz